Πέμπτη 21.10.2021 | Εορτάζουν: Ευκράτης, Εύκρατος, Ευκρατάς, Ευκρατία, Ευκρατούλα, Ούρσουλα, Ορσαλία, Σωκράτης, Σωκρατίνα, Σωκρατία, Χριστόδουλος

2 Χρυσά, 3 Ασημένια & 3 Χάλκινα Μετάλλια για την Τέρψις στο Larissa Dance Open!!!

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ29.05.2018 | 8:16 μμ

Γράφει ο/η

newsroom

Γράφει ο/η newsroom

Το Σαββατοκύριακο 26 & 27 Μαΐου η Ακαδημία Χορού Τέρψις βρέθηκε στη Λάρισα, λόγω της συμμετοχής Αγωνιστικών Ομάδων Latin & Oriental, καθώς και αθλητών σε Solo  κατηγορίες Latin, Oriental και Hip Hop στο Διεθνή Διαγωνισμό Αθλητικού Χορού που διοργανώθηκε από τη σχολή χορού Dans.ER και συγκεκριμένα από τους υπεύθυνους της Σχολής, Richard Szilagyi & Effie Giannaraki, με την έγκριση του World Dance Sport Federation (WDSF) και την υποστήριξη της Εθνικής Χοροαθλητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος (ΕΧΟΕ).

Οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού, αποδίδοντας τις χορογραφίες με ιδιαίτερο ενθουσιασμό, ακρίβεια και συνέπεια, ξεσηκώνοντας τους θεατές φτάνοντας μάλιστα, για ακόμα μια φορά τα τελευταία χρονιά, σε ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ LATIN & ORIENTAL & ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!!!

ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

  • 2η θέση – ομάδα Oriental “Powder Puffs” (Juvenile).
  • 2η θέση – ομάδα Oriental “Star Rubies” (Junior).
  • 3η θέση – ομάδα Oriental “Star Rubies” (Youth – μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).
  • 4η θέση – ομάδα Oriental “Prince’s Feathers (Youth).
  • 4η θέση – ομάδα Oriental “Prince’s Feathers” (Adults – μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).
  • 7η θέση – ομάδα Latin “Pixies” (All Ladies Junior).

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

  • 1η θέση – Δήμητρα Μπατσαρα – Solo Oriental Adults (μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).
  • 1η θέση – Έλενα Βότανου – Solo Oriental Juvenile.
  • 2η θέση – Δήμητρα Μπατσαρα – Solo Oriental Youth.
  • 3η θέση – Είρια Γκουγκουστάμου – Solo Hip Hop Youth.
  • 3η θέση – Είρια Γκουγκουστάμου – Solo Hip Hop Adults (μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).
  • 5η θέση – Μελίνα Πελεκάνη – Solo Oriental Juvenile.
  • 5η θέση – Παναγιώτα Παπαγιάννη – Solo Oriental Junior.
  • 7η θέση – Δήμητρα Μπατσαρά – Solo Rumba Αdults (μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).
  • 7η θέση – Αρετή Χονδρού – Solo Hip Hop Junior.
  • Ημιτελικά – Έρικα Πελεκάνη – Solo Oriental Junior.
  • Ημιτελικά – Δήμητρα Μπατσαρα – Solo Rumba Youth.
  • Ημιτελικά – Δήμητρα Μπατσαρα – Solo Cha Cha Youth.
  • Ημιτελικά – Δήμητρα Μπατσαρα – Solo Cha Cha Adults (μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία).

Πρωτεργάτες αυτών των επιτυχιών, εκτός από τα παιδιά, είναι οι εξαιρετικοί καθηγητές τους, Σταυρούλα Κόκκαλη, προπονήτρια Oriental, Μιχάλης Κυρτσόπουλος, προπονητής Latin και Δημήτρης Τσακίρης, προπονητής Hip Hop.

Πολλά συγχαρητήρια για την εμφάνιση και τις επιτυχίες των Ομάδων και των Αθλητριών από όλο το διδακτικό προσωπικό της Ακαδημίας. Για ακόμα μια φορά μας κάνατε όλους περήφανους και αποδείξατε πως με μεθοδική δουλειά και αγάπη για αυτό που κάνετε μπορείτε να κατακτήσετε την κορυφή. Το μέλλον σας ανήκει.

Η Ακαδημία θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά, για ακόμη μία φορά, τους γονείς για τη στήριξη και τη βοήθειά τους και ευχόμαστε να χαρείτε ακόμα περισσότερες επιτυχίες τους.

Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε:

  • τους χορηγούς των Ομάδων: Καφετέρια/Ζαχαροπλαστείο Νάρκισσος και Καρακικές Shopping Center,
  • το κατάστημα Baila Είδη Χορού για την επιμέλεια της ένδυσης των ομάδων,
  • την Βάσω Μπαμπούρη για το μακιγιάζ των ομάδων
  • την Στέλλα Κόκκαλη για το χτένισμα των αθλητών.

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Nature Spot e-shop