Κυριακή 14.04.2024 | Εορτάζουν: Αρίσταρχος, Θωμαΐς, Θωμαΐδα, Θωμαή

Αριθμός Μ.Η.Τ. 232067

Η ιστοσελίδα www.trikalaerevna.gr σύμφωνα με την απόφαση Ε/1117/29-03-2024 της Γενικής Γραμματείας Επικοινωνίας και Ενημέρωσης / Διεύθυνση Εποπτείας Μέσων Ενημέρωσης / Τμήμα Μητρώου και Διαφάνειας έλαβε την πιστοποίηση εγγραφής στο Ηλεκτρονικό Μητρώο Ηλεκτρονικού Τύπου (Μ.Η.Τ.) στον Νομό Τρικάλων σύμφωνα με το Ν.5005/2022. O κατάλογος των πιστοποιημένων επιχειρήσεων ηλεκτρονικού τύπου αναρτάται στην ιστοσελίδα της Γ.Γ.Ε.Ε.

Α’ ΕΠΣΤ: Νίκες πρωτοπόρων, διπλό παραμονής η Βασιλική

ΑΘΛΗΤΙΚΑ22.03.2024 | 11:14 πμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Με τα ματς της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε χθες η αγωνιστική κίνηση στους δύο ομίλους της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Για τον Α’ όμιλο Νεοχώρι και Σαράγια συνέχισαν με άνετες νίκες απέναντι σε ΑΕΤ και ‘Αγιο Οικουμένιο και δεν άλλαξαν οι συσχετισμοί στην κορυφή.
Για το Β’ όμιλο το πρωτοπόρο Καστράκι έκανε το ρεπό του, ενώ τα Μετέωρα πέρασαν από το Κεφαλόβρυσο και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή.
Σημαντική νίκη στο ντέρμπι παραμονής για τη Βασιλική με 2-3 απέναντι στην Πηγή.
Τα αποτελέσματα:

Α ΟΜΙΛΟΣ

 

Ριζαριό-Μπάρα 0-0

Πύργος-ΑΕΚ Σαραγίων 2-1

Κεφαλοβρυσιακός-Μεγαλοχώρι 0-4

Διγενής-ΑΕΤ 4-0

Άγ. Οικουμένιος-Σαράγια 1-4

Ρεπό Δήμητρα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1 ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 78-3 48

2 ΑΟ ΣΑΡΑΓΙΩΝ 53-16 42

3 ΑΟ ΠΥΡΓΟΥ 48-20 35

4 ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΠΟΛΛΩΝ 38-11 31

5 ΑΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 35-26 25

6 ΑΕΚ ΣΑΡΑΓΙΩΝ 24-30 23

7 ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΙΑΚΟΣ 26-49 19

8 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΑΡΑΣ 18-43 12

9 ΓΙΓΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ 20-38 11

10 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 14-56 8

11 ΑΓΙΟΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΣ 11-73 5

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Μπάρα-ΑΕΚ Σαραγίων

Μεγαλοχώρι-Ριζαριό

ΑΕΤ-Πύργος

Σαράγια-Διγενής

Άγ. Οικουμένιος-Δήμητρα

Ρεπό Κεφαλοβρυσιακός

 

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

 

Πηγή-Βασιλική 2-3

Κεφαλόβρυσο-Μετέωρα 0-2

Λυγαριά-Πρίνος 1-0

Κρύα Βρύση-Πορταϊκός 1-3

Πυργετός-Δενδροχώρι 0-3 α.α.

Ρεπό Καστράκι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1 ΒΡΑΧΟΣ ΚΑΣΤΡΑΚΙΟΥ 51-11 42

2 ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ 49-11 40

3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΓΑΡΙΑΣ 34-18 34

4 Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙΟΥ 30-24 33

5 ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ ΠΥΛΗΣ 33-23 29

6 ΑΟ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ 25-20 22

7 ΑΟ ΠΡΙΝΟΥΣ 20-22 22

8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ 16-36 14

9 ΑΕ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ 13-40 13

10 ΑΟ ΠΗΓΗΣ 16-30 12

11 ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΠΥΡΓΕΤΟΥ – –

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Βασιλική-Μετέωρα

Δενδροχώρι-Πηγή

Πρίνος-Κεφαλόβρυσο

Πορταϊκός-Λυγαριά

Κρύα Βρύση-Καστράκι

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης