Τετάρτη 28.10.2020 | Εορτάζουν: Βήλη, Βίλια, Ευνίκη, Ευνίκα

 Άνοδος και για Λυγαριά

ΑΘΛΗΤΙΚΑ21.05.2019 | 1:22 πμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Τα παιχνίδια της 32ης αγωνιστικής είχαμε την Κυριακή στους δύο ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής.

Για τον Α’ όμιλο, τη στιγμή που το Ριζαριό κέρδιζε άνετα τον Αστέρα Τρικάλων με 8-3 και οι Παραληθαίοι περνούσαν άνετα από τις Καρυές με 0-4 το Ζάρκο κέρδισε την Αγία Κυριακή με 1-3 και με δύο αγωνιστικές να απομένουν εξασφάλισε την 3η θέση και θα βρεθεί στον αγώνα κατάταξης με ομάδα από τον Β΄ όμιλο. Την επόμενη αγωνιστική όλα τα βλέμματα θα είναι στο ντέρμπι Παραληθαίοι-Ριζαριό.

Στον Β΄ όμιλο τώρα η Λυγαριά μετά την επικράτηση επί του Φωτεινού με 3-1 εκτός έδρας εξασφάλισε τη 2η θέση και την άνοδο δύο στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος  και έτσι θα ακολουθήσει τη Μουριά στην Α΄ Ερασιτεχνική κατηγορία. Την ίδια ώρα  Μουριά δεν είχε δύσκολο έργο στο Βυτουμά και τον κέρδισε με 0-6. Τέλος Θεόπετρα, Πιαλεία και Ασπρόβαλτος θα παλέψουν για την Τρίτη θέση και τον αγώνα κατάταξης με το Ζάρκο.

 

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ΟΜΙΛΟΣ

 

Άγ. Οικουμένιος-Κηπάκι 0-3
Αγ. Κυριακή-Ζάρκο 1-3
Ριζαριό-Αστέρας 8-3
Κεραμίδι-Αμπελάκια 3-1
Καρυές-Παραληθαίοι 0-4
Κρήνη-Γριζάνο 3-3
Πετρωτό-Βασιλική 4-3
Λόγγος-Ακαδημία1 2-1
Ρεπό Αρδάνι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 ΡΙΖΑΡΙΟ 78
2 ΠΑΡΑΛΗΘΑΙΟΙ 76
3 ΖΑΡΚΟ 62
4 ΚΗΠΑΚΙ  58
5 ΚΑΡΥΕΣ  55
6 ΓΡΙΖΑΝΟ  48
7 ΑΓ. ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΣ 43
8 ΒΑΣΙΛΙΚΗ  41
9 ΑΡΔΑΝΙ  40
10 ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ  39
11 ΚΕΡΑΜΙΔΙ 37
12 ΠΕΤΡΩΤΟ  33
13 ΑΚΑΔΗΜΙΑ1  32
14 ΛΟΓΓΟΣ  31
15 ΑΓ. ΚΥΡΙΑΚΗ  30
16 ΚΡΗΝΗ  19
17 ΑΣΤΕΡΑΣ  4

ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (21/5, 17.00)

Κηπάκι-Ζάρκο
Αστέρας-Αγ. Κυριακή
Αμπελάκια-Αρδάνι
Παραληθαίοι-Ριζαριό
Γριζάνο-Κεραμίδι
Βασιλική-Καρυές
Ακαδημία1-Κρήνη
Πετρωτό-Λόγγος
Ρεπό Άγ. Οικουμένιος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Χρυσομηλιά-Βαλτινό 6-0
Βυτουμάς-Δροσερό Μουριά 0-6
Θεόπετρα-Ασπρόβαλτος 1-1
Πιαλεία-Ροπωτό 6-2
Παλ/στηρο-Πρίνος 4-2
Φιλύρα-Δενδροχώρι 0-3 α.α.
Κεφ/κός-Γόμφοι 0-3 α.α.
Φωτεινό-Λυγαριά 1-3
Ρεπό Τζούρτζια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1 ΔΡΟΣΕΡΟ ΜΟΥΡΙΑ 80
2 ΛΥΓΑΡΙΑ  72
3 ΘΕΟΠΕΤΡΑ  65
4 ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ  65
5 ΠΙΑΛΕΙΑ  65
6 ΠΡΙΝΟΣ  55
7 ΠΑΛ/ΣΤΗΡΟ  54
8 ΒΥΤΟΥΜΑΣ  48
9 ΒΑΛΤΙΝΟ  46
10 ΤΖΟΥΡΤΖΙΑ  37
11 ΡΟΠΩΤΟ  37
12 ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ  36
13 ΓΟΜΦΟΙ  33
14 ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ 29
15 ΦΩΤΕΙΝΟ 20
16 ΚΕΦ/ΚΟΣ 0
17 ΦΙΛΥΡΑ 0

ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/5, 17.00)

Βαλτινό-Δροσερό Μουριά
Ασπρόβαλτος-Βυτουμάς
Ροπωτό-Τζούρτζια
Πρίνος-Θεόπετρα
Δενδροχώρι-Πιαλεία
Γόμφοι-Παλ/στηρο
Λυγαριά-Φιλύρα 3-0 α.α.
Κεφ/κός-Φωτεινό 0-3 α.α.
Ρεπό Χρυσομηλιά

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στα links: www.thessalia-espa.gr, www.efepae.gr, www.aedep.gr, www.espa.gr

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στα links:
www.thessalia-espa.gr, www.efepae.gr, www.aedep.gr, www.espa.gr


Η φρέσκια γεύση που δίνετε στην ημέρα σας... Nature Spot e-shop