Τετάρτη 23.06.2021 | Εορτάζουν: Αριστοκλής, Αριστοκλέας, Αριστόκλεος, Αγριππίνα, Λούλης, Λούλου, Λούλα,Αγαμέμνων, Αγαμέμνονας, Αγησίλαος, Αγόρω, Αγορίτσα, Αίολος, Άλκηστις, Αλκμήνη, Ανδρομέδα, Αντιόπη, Αριστομένης, Αρθούρος, Βελισάριος, Βενέτιος, Βενετία, Βενιζέλος, Βιολέτα, Βρασίδας, Διαγόρας, Δίκαιος, Εβελίνα, Έκτορας, Ελβίρα, Εριφύλη, Ερρίκος, Ερωτόκριτος, Ευαγόρας, Ευριπίδης, Ευρυδίκη, Φαίδων, Φαίδωνας, Φειδίας, Φραγκίσκος, Φρατζέσκα, Γιασεμή, Γιασμίνα, Γιολάντα, Γλαύκος, Ηλέκτρα, Ιοκάστη, Ισαβέλα, Καλομοίρα, Καλυψώ, Κανέλος, Κανέλα, Κασσάνδρα, Κίμων, Κίμωνας, Κίρκη, Κλάρα, Κλεάνθης, Κλεάνθη, Κλέαρχος, Κλεομένης, Κομνηνός, Κρίτων, Κυβέλη, Λαέρτης, Λογοθέτης, Λυκούργος, Λύσανδρος, Μανταλένα, Μάνθος, Μίνωας, Μιράντα, Μιρέλα, Μυρτώ, Ναυσικά, Νεοκλής, Νεοπτόλεμος, Νιόβη, Οφηλία, Ορφέας, Όθων, Όθωνας, Παγώνα, Πανωραία, Περίανδρος, Πραξιτέλης, Πυθαγόρας, Ροδοθέα, Τερέζα, Τερψιθέα, Θέλξη Θρασύβουλος, Θράσος, Τιμολέων, Άγις, Αίσωπος, Αλβέρτος, Αλκίνοος, Αμφιτρίτη, Αναξίμανδρος, Ανδροκλής, Αρετή, Αρετούσα, Εριέττα, Έρρικα, Γοργίας, Ήρα, Ηρώ, Ιόλη, Ιπποκράτης, Κάρολος, Μαλβίνα, Μέλισσα, Μελίσσα, Ναπολέων, Ναπολέωντας, Σεμίνα, Οδέττη, Ζώτος, Αλφρέδος, Αρμονία, Ηώ, Ήβη, Ινώ, Κλαίρη, Λάνα, Λάρα, Λίλα, Λίλιαν, Μαρίσσα, Κυρήνη, Μηλινόη, Νία, Ρέα, Υβόννη, Βεατρίκη, Άρια, Άρυα, Καλλίµαχος, Κρατερός, Πολυκράτης, Πούλια

«Μάχη» για την 3η θέση

ΑΘΛΗΤΙΚΑ23.05.2019 | 11:20 πμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Τα ματς της 33ης και προτελευταίας αγωνιστικής θα έχουμε σήμερα το απόγευμα για το 2ο όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής.

Με δύο αγωνιστικές να απομένουν το τοπίο της ανόδου ξεκαθάρισε με την Λυγαριά να ακολουθεί την πρωταθλήτρια Μουρία στην Α΄ Επστ. Το Δροσερό την προτελευταία αγωνιστική ταξιδεύει στο Βαλτινό ενώ η Λυγαριά έχει ανευ με τη Φιλύρα και παίρνει στα χαρτιά το παιχνίδι.

Για την 3η θέση που οδηγεί σε αγώνα κατάταξης με το Ζάρκο θα παλέψουν ο Ασπρόβαλτος, η Θεόπετρα και η Πιαλέια που αγωνίζονται σήμερα στην προτελευταία στροφή με Βυτουμα, Πρίνος και  Δενδροχώρι αντίστοιχα.

Με δύο αγωνιστικές να απομένουν θα γίνει <<σφαγή>> για την κατάληψη της 3ης θέσης. Αναμένουμε ποιος θα κόψει πρώτο ς το νήμα για τη θέση κατάταξης με το φινάλε να είναι συναρπαστικό καθώς και οι τρεις ομάδες ισοβαθμούν.

To πρόγραμμα και οι διαιτητές της 33ης αγωνιστικής:

ΩΡΑ  17:00

Βαλτινού             Βαλτινό   – Δροσερό         Κοντινος Ε           Μπαλας Χ   – Παπαγεωργοπουλος Π

Ασπροβαλτου    Ασπροβαλτος  – Βυτουμας            Νοτος  Π              Παφης  Χ    – Αποστολου Π

Παλαιομ/ρου     Ροπωτό   – Τζουρτζια       Κουτσαγιας Γ      Μανασης Μ  – Μαρκοπουλος

Πρίνους               Πρίνος  – Θεόπετρα          Μανασης Κ         Αλεξοπουλος  – Καλογριας  Αχ

Δενδρ/ριου         Δενδρ/ρι  – Πιαλεία          Λεωνιδας Σ          Ρατζας       – Κατσογιαννος

Γόμφων               Γόμφοι  – Παλαιομ/ρο    Κωτουλας Π        Τζανης       – Κωστηρας

Λυγαρια  – Φιλύρα           3-0

Κεφαλ/κος  – Φωτεινό     0-3

Ρεπό : Χρυσομηλια

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΔΡΟΣΕΡΟ ΜΟΥΡΙΑ  80
2 ΛΥΓΑΡΙΑ  72
3 ΘΕΟΠΕΤΡΑ  65
4 ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ  65
5 ΠΙΑΛΕΙΑ  65
6 ΠΡΙΝΟΣ  55
7 ΠΑΛ/ΣΤΗΡΟ  54
8 ΒΥΤΟΥΜΑΣ  48
9 ΒΑΛΤΙΝΟ  46
10 ΤΖΟΥΡΤΖΙΑ  37
11 ΡΟΠΩΤΟ  37
12 ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ 36
13 ΓΟΜΦΟΙ  33
14 ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ  29
15 ΦΩΤΕΙΝΟ  20
16 ΚΕΦ/ΚΟΣ 0
17 ΦΙΛΥΡΑ 0

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Φυτικά Ροφήματα Βρώμης ΚΑΡΠΟΣ ΟΛΥΜΠΟΣ Nature Spot e-shop