Παρασκευή 16.04.2021 | Εορτάζουν: Γαληνός, Γαλήνη, Νίκη, Καλλίς, Κάλλι, Καλίς, Κάλι, Καλλίδα, Καλλία, Καλίδα, Καλία, Χιονία, Χιονούλα, Χιονίτσα, Χιονάτη

Μεγάλα ντέρμπι σε Καρυές,Ασπρόβαλτο

ΑΘΛΗΤΙΚΑ15.12.2019 | 12:58 πμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Η σημερινή 13η αγωνιστική της Β’ Ερασιτεχνικής περιλαμβάνει δύο μεγάλα ντέρμπι.

Για τον Α’ όμιλο στις Καρυές τα Αμπελάκια θα υποδεχτούν τον ‘Αγιο Οικουμένιο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στη 2η και 4η θέση της βαθμολογίας αντίστοιχα.

Η πρωτοπόρος ΑΕΤ Κηπακίου θα δοκιμαστεί στη δυνατή έδρα του Πετρωτού, θέλοντας να παραμείνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Για το Β’ όμιλο το ντέρμπι εδώ πραγματοποιείται στον Ασπρόβαλτο με τον τοπικό Ορφέα να υποδέχεται τη Θεόπετρα. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 1η θέση με 31 βαθμούς, έναντι 28 των γηπεδούχων που είναι τρίτοι, οπότε καταλαβαίνει κανείς ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι με πολύ μεγάλη βαθμολογική σημασία.

Το σημερινό πρόγραμμα:

1ος Ομιλος          ΩΡΑ  15:00

Γλύνος   – Κεραμίδι          Κοντινος              Μουστακας  – Αβρααμ

Πετρωτό  – ΑΕΤ  Νοτος    Τζανης   – Ανδριοπουλος

Ακαδημια 1  – Λογγος 2012          Κουτσαγιας         Καλογριας  – Ντινος

Γριζάνο  – Ζάρκο               Πετσας  Μπαλας  – Πλοκας

Ακ Αμπελακιων – Οικουμενιος     Δουλοπουλος    Νταλουκας  – Παπαγεωργοπουλος

Αχιλλέας  – Καρυες           3-0

Αρδάνι  – Αγ Κυριακή      0-3

ΑΕΚ Σαραγιων  – κρήνη   3-0

Ρεπό : Αστερας

Η βαθμολογία
ΑΕΤ 31
Αμπελάκια 28
Μπάρα 26
Οικουμένιος 25
Ζάρκο 23
Ακαδημία 22
Πετρωτό 21
Αγ.Κυριακη 19
ΑΕΚ Σαραγίων 18
Κεραμίδι 17
Γριζάνο 14
Λόγγος 10
Γλίνος 12
Αστέρας 6
Αρδάνι–
Κρήνη —
Καρυές —

 

2ος Ομιλος          ΩΡΑ  11:00

Βαλτινό   – Πρίνος            Μανασης Κ         Νοτος   – Τζανης

Φωτεινό  – Γενεσι            Κωτουλας            Μαρκοπουλος  – Παπαγεωργοπουλος

Ροπωτό  – Πιαλεία           Δουλοπουλος    Μπαλας  – Σακκας

Γόμφοι   – Παλαιομ/ρο   Πετσας  Αβρααμ  – Κωστηρας

Χρυσομηλια  – Τζουρτζια              Κουτσαγιας         Καπερωνης  – Καλογριας

Ασπροβαλτος  – Θεόπετρα           Κοντινος              Νταλουκας  – Σταφυλας

Πρόδρομος  – Βασιλικη  0-3

Βυτουμας  – Δενδροχωρι              αα

Η βαθμολογία
Θεόπετρα 31
Βασιλικη 29
Ασπροβαλτος 28
Βαλτινο 23
Γενεσι 23
Τζουρτζια 22
Ροπωτο 22
Φωτεινο 21
Παλαιομοναστηρο 19
Χρυσομηλια 17
Πιαλεια 14
Πρινος 13
Γομφοι 10
Προδρομος –
Βυτουμας –
Δενδροχωρι

 

 

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Φυτικά Ροφήματα Βρώμης ΚΑΡΠΟΣ ΟΛΥΜΠΟΣ Nature Spot e-shop