Πέμπτη 22.04.2021 | Εορτάζουν: Νέαρχος, Νιάρχος, Ναθαναήλ, Ναθάνης, Ναθαναήλος, Ναθαναήλης, Ναθαναηλία, Ναθανηλία, Πάγκαλος

Σούπερ ντέρμπι σε Μπάρα,Βασιλική

ΑΘΛΗΤΙΚΑ17.11.2019 | 1:14 μμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Η δράση συνεχίζεται σήμερα στο πρωτάθλημα της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει δύο σπουδαία ντέρμπι, ένα για κάθε όμιλο.

Στον Α’ όμιλο στο γήπεδο της Μπάρας, το μεσημέρι, ο Αχιλλέας θα φιλοξενήσει την Ακαδημία Αμπελακίων, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή έχοντας από 19 βαθμούς.

Την ίδια ώρα , ο Οικουμένιος θα αγωνιστεί στο Κεραμίδι, θέλοντας να κερδίσει την τοπική ομάδα για να παραμείνει και εκείνος πρώτος, ενώ η τέταρτη ομάδα που βρίσκεται στην 1η θέση η ΑΕΤ Κηπακίου αναμένεται να έχει εύκολο έργο κόντρα στο Λόγγο.

Στο 2ο όμιλο τώρα και εδώ έχουμε ένα σπουδαίο ντέρμπι μεταξύ δύο ομάδων που προπορεύονται στη βαθμολογία.

Ο λόγος για τον Κεραυνό Βασιλικής και τον Ορφέα Ασπρόβαλτου που έχοντας από 19 βαθμούς θα τα δώσουν όλα για τη νίκη. ‘Οποιος κερδίσει, εάν υπάρξει νικητής, θα παραμείνει στην πρώτη θέση παίρνοντας αβαντάζ έναντι του ηττημένου.

‘Οσον αφορά την έτερη πρωτοπόρο Θεόπετρα, θα αγωνιστεί εκτός έδρας με το Πρίνος, θέλοντας τη νίκη για να μείνει στην πρώτη θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτησίες της 9ης αγωνιστικής:

 

1ος Ομιλος          ΩΡΑ  15:00

Γλύνος   – Αστέρας           Αποστόλου         Μακρης      – Μαρκόπουλος

ΑΕΤ  Κηπακιου  – Λόγγος 2012     Νότος    Μουστακας   – Καλογριάς

Κεραμίδι  – Οικουμενιος Κουτσαγιας         Ντίνος          – Κωστήρας

Αχιλλέας   – Ακ Αμπελακιων          Δουλόπουλος    Νταλουκας   – Σταφυλάς

Πετρωτό  – Γριζανο          Κοντινος              Τζανης         – Κωτούλας

Αγ Κυριακή  – Κρηνη        3-0

Καρυες  – Ζαρκο 0-3

Αρδάνι  – Ακαδημια 1      0-3

Ρεπό : ΑΕΚ Σαραγίων

Η βαθμολογία
ΑΕΤ Κηπακίου 19
Αγ. Οικουμένιος 19
Αχιλλέας Μπάρας 19
Αμπελάκια 19
Πετρωτό 14
Γριζάνο 13
Ζάρκο 13
Ακαδημία 1 13
Κεραμίδι 13
ΑΕΚ Σαραγίων 12
Αγία Κυριακή 10
Λόγγος 9
Αστέρας 6
Γλίνος 6
Αρδάνι —
Κρήνη —
Καρυές —

 

2ος Ομιλος          ΩΡΑ  11:00

Πιαλεία  – Τζουρτζια        Μανασης Κ         Νταλούκας   – Σταφυλάς

Πρίνος   – Θεόπετρας      Νότος    Μανασης Μ  – Παπαγεωργοπουλος

Βασιλική  – Ασπροβαλτος             Κοντινος              Τζανης         – Κωτουλας

Ροπωτό   – Γόμφοι          Κουτσαγιας         Καλογριας   – Μακρής

Πρόδρομος  – Παλαιομ/ρο           0-3

Γενεσι  – Δενδροχωρι      3-0

Βαλτινό   – Βυτουμας      3-0

 

Η βαθμολογία
1 Θεοπετρα 19
2 Βασιλικη 19
3 Ασπροβαλτος 19
4 Τζουρτζια 16
5 Βαλτινο 16
6 Ροπωτο 16
7 Φωτεινο 15
8 Παλ/στηρο 13
9 Γενεσι 13
10 Χρυσομηλια 11
11 Πιαλεια 9
12 Γομφοι 7
13 Πρινος 7
14 Βυτουμας –
15 Δενδροχωρι –
16 Προδρομος –

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Φυτικά Ροφήματα Βρώμης ΚΑΡΠΟΣ ΟΛΥΜΠΟΣ Nature Spot e-shop