Σάββατο 18.01.2020 | Εορτάζουν: Αθανάσιος, Θανάσης, Νάσος, Σάκης, Θάνος, Θανάσος, Θανασάκης, Σούλης, Αθανασία, Νάσια, Νάνσυ, Θανασία, Θανασούλα, Σούλα, Νάσα, Σούλη, Κύριλλος, Κυριλλία, Κυρίλλα, Κυρίλλη, Θεόδουλος, Θεοδούλιος, Θεοδούλης, Θεοδουλία, Θεοδούλα, Θεόδουλη

Σούπερ ντέρμπι στο Κηπάκι

ΑΘΛΗΤΙΚΑ12.01.2020 | 12:57 πμ

Γράφει ο/η

Athletic News

Γράφει ο/η Athletic News

Τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στους δύο ομίλους της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το ενδιαφέρον στρέφεται κυρίως στον Α’ όμιλο, όπου υπάρχει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΤ Κηπακίου και τα Αμπελάκια.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι ακολουθούν ένα βαθμό πιο πίσω, οπότε το βαθμολογικό ενδιαφέρον είναι μεγάλο και για τις δύο ομάδες.

Ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει και στην Μπάρα με τον έτερο πρωτοπόρο Αχιλλέα να φιλοξενεί την ανταγωνιστική ΑΕΚ Σαραγίων.

Για το Β’ όμιλο η Θεόπετρα θα δοκιμαστεί στην έδρα του Γενεσίου, ενώ η δεύτερη της βαθμολογίας Βασιλική θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο από το άνευ αγώνος με το Βυτουμά.

 

Το σημερινό πρόγραμμα:

 

Β Ερασιτεχνική  1ος Ομιλος          ΩΡΑ  11:00

Αχιλλέας   – ΑΕΚ Σαραγιων            Δουλοπουλος    Νταλουκας   – Τζανης

Κεραμίδι   – Ακαδημια 1 Νότος    Κωτουλας  –  Αβρααμ

ΑΕΤ     – Ακ Αμπελακιων  Κοντινος              Λεωνιδας Κ  – Σταφυλας

Αγ Κυριακή  – Οικουμενιος           Κουτσαγιας         Μανασης Μ  – Ανδριοπουλος

Αστερας   – Ζάρκο            Μανασης Κ         Καπερωνης  – Καλογριας

Αρδάνι    – Γλύνος            0-3

Καρυες   – Γριζάνο            0-3

Λόγγος 2012  – Κρήνη     3-0

Ρεπό : Πετρωτό

 

Η βαθμολογία
Μπάρα 35
ΑΕΤ Κηπακίου 35
Αμπελάκια 34
Ζάρκο 30
Αγ.Οικουμένιος 29
Ακαδημία 1 28
Πετρωτό 26
ΑΕΚ Σαραγίων 25
Αγία Κυριακή 23
Γριζάνο 20
Κεραμίδι 19
Γλίνος 13
Λόγγος 13
Αστέρας 6
Αρδάνι –
Κρήνη –
Καρυές –

 

Β Ερασιτεχνική  2ος Ομιλος          ΩΡΑ  15:00

Φωτεινό    – Γόμφοι        Ζήσης    Μπαιρακταρης  – Καπερωνης

Βαλτινό    – Χρυσομηλια Δουλοπουλος    Νότος   – Αποστολου

Πρίνος      – Ασπροβαλτος             Λεωνιδας Σ          Νταλουκας   – Τζανης

Γενεσι      – Θεόπετρα      Κουτσαγιας         Κωτουλας   – Λεωνιδας Κ

Τζουρτζια   – Παλαιομ/ρο             Κοντινος              Μανασης Μ  – Σταφυλας

Ροπωτό     – Πρόδρομος 3-0

Βασιλική  – Βυτουμας     3-0

Πιαλεία    – Δενδροχωρι 3-0

 

 

Η βαθμολογία
Θεόπετρα 40
Βασιλική 38
Ασπρόβαλτος 32
Βαλτινό 32
Γενέσι 30
Τζούρτζια 26
Χρυσομηλιά 26
Παλαιομονάστηρο 25
Ροπωτό 25
Φωτεινό 25
Πιαλεία 17
Πρίνος 14
Γόμφοι 10
Βυτουμάς —
Δενδροχώρι —
Πρόδρομος —

Η ΕΡΕΥΝΑσχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Η ΕΡΕΥΝΑδιαβάστε επίσης
Nature Spot e-shop